Jak to všechno začalo

Zabývám se výchovou, převýchovou a socializací psů již přes 20 let. Cvičit se psem jsem začala v 10ti letech, kdy mně dával školící lekce náš rodinný dalmatin Bens. Začala jsem navštěvovat místní cvičiště v Blansku, kde jsem byla s dalmatinem velkým exotem. Poté jsem  propadla  sportovni kynologii, které se ale již se stárnoucím psem nebylo možné věnovat. Začala jsem si půjčovat fenu NO Jessy, s kterou jsem jezdila na nejrůznější závody. Dalo mně to hodně, ale věděla jsem, že mně více zajímá výcvik nejrůznějších plemen psů a začla lidem cvičit psy. Zkušenosti mám s nejrůznějšími plemeny. Lidem jsem úspěšně vychovala, vycvičila a socializovala hovawarta, českého fouska, boxera kavkazského ovčáka atd...Byla to výborná zkušenost, ale nedařilo se mně převest nikdy poslušnost, kterou jsem psovi dala na majitele. Proto jsem začala pořádat výcvik v malých skupinkách psů,kde si sami majitele zvládaji své pejsky. Zaměřujeme se na využití psa v běžném životě, v případě potřeby připravujeme psy na zkoušky.

 

Mám vystudovanou zahradní a krajinářskou architekturu, v nynější době přerušené studium architektury a pracuji v zahraničí ve svém oboru. Zabývám se především městským plánováním. Společně s Harch.projekt nabízím veškeré služby v oblasti architektury a zahradní a krajinářské architektury. Neváhejte mě kontaktovat. 

Feneček děkuje

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se aktivně podíleli a podílejí na vytvoření prostoru na naše fenečkování..

Bez vaší podpory bysme nebyli tam kde jsme, v žádném případě by to nešlo vše jak po másle.

Chci sem uvádět ty, kteří se od samého počátku podíleli a dále podílejí,omlouvám se těm, na které jsem zapomněla. Přecejenom máme kus práce za sebou a ja to píši vše zpětně. Ale lepší jak nikdy. Začnu od začátku.

Po několikaletém jednání s městem, děkuji i tam! jsme dostali do vypůjčky bývalé basebolové hřiště na deset let. Krásný rovný pozemek, velký, s velice nevýhodnými poměry na tvorbu oplocení. Začlo shánění jak plot udělat apod, načež došel na výcvik Michal Krejčí z firmy APLEG a velice nám pomohl a za výhodných podmínek jsme měli oplocení jedna dvě. Předcházeli tomu samozřejmě jednáni s městem a upřesňování polohy, čímž děkuji Honzovi Zemánkovi za několikatré zaměření a vytyčení pozemku, vytvoření geometráku apod. Mezitím jsme sbírali trubky na oplocení, abychom se dostali s ćenou co nejníže. Dík všem tyčkařům! Děkuji všem, za velké množství, děkuji Janě a Robertu Matuškovi. Díky za finanční příspěvek firmě Atregia - Martina Trnková od Taryi, dále množsvtí jednotlivců a to: Evě Velcové, Janě Ehrenbergrové, Radce Jelínkové, Tomovi Křipskému, Lence Bernardové, Františku Pahoreckému. Velké díky také Renatě Kalové, která pečlivě vede účetnictvi a všechny papírové náležitosti.

Poté, co stál plot, jsme samozřejmě chtěli dále šetřit a tak se rozhodla Gába Kalová postavit bránu a branku. Tím děkuji i Kubovi Veselkovi a Vilemovi, jak pilně a dlouho zabudovávali bránu a vše kolem toho. Na pomoc jim příšel i Gábin bratr, takže tím jim šlo vše rychleji. Poté jsme koupili unimobuňku, s kterou bude ještě hodně práce, a dosáhli jsme uzamčeného areálu,který jsme na podzim 2015 pokřtili.

Naše aktivity chceme rozrůst i o překážkovou dráhu hopsa hejsa, Honza Zemánek nám do začátku zapůjčil skočku a kladinu, než vyrobíme svoje. Radka Jelínková renovovala skočku rychleji než jsem stačila mrknout, kterou jsme dostali darem z KK Adamov, takže na cvičáku stojí první naše překážka. Díky. Tím chci poděkovat Zdeně Ondrůjové z KK Adamov za dovoz staré brány, z které určo něco postavíme a jejímu synovi za dovoz. Michal Bezdi postavil konstrukci áčka a ta čeká jen na dřevo. Díky. Nesmíme zapomenout na Markétu Stejskalovou, která nám ušila tunely, které fenečka přežijí.....A Valentovi od Arnošta k tomu zařídili konstrukce, takže můžeme začít tunelovat! A...jdem dál, musíme postavit dělící plot, kotce, přístřešek, překážky apod....