Poplatky Fenečkovství

V článku níže se dozvíte, co jsou Poplatky Fenečkovství, proč je vybíráme a taky jak se jim vyhnout :)

 

Co jsou poplatky Fenečkovství a proč je vybíráme

 

Feneček je nezisková organizace a veškeré náklady jsou financovány výhradně z našich zdrojů. Založní Fenečka s sebou neslo nemalé náklady např. oplocení, vybavení apod. Stejně tak údržba pozemku vyžaduje poměrně velké úsilí a finanční zdroje. Poplatky fenečkovství jsou tedy využívány výhradně na provoz a údržbu našeho cvičáku.

 

Jak se poplatkům vyhnout

 

Jak je zmíněno výše, cvičák je potřeba během roku pravidelně udržovat. Proto každoročně pořádáme alespoň jednu fenečkovskou brigádu, během které posekáme tzv. plac, vyklízíme buňky, renovujeme kotce a jiné vybavení nebo vyrábíme nové překážky. 

Pokud se tedy rozhodnete brigády zúčastnit, vyhnete se tak poplatkům fenečkovství.

Můžete se samozřejmě zapojit i jinak, rádi uvítáme vaše nápady a nabídky na vylepšení, opravu či výstavbu nových prvků. V tomto případě se prosím hlaste u Peti :-)

 

Kdy se poplatky vybírají a jaké jsou výhody

 

Poplatky se platí až po odchozeném Základním kurzu. Jestliže se tedy rozhodnete po odchozeném Základním kurzu s námi ve výcviku dále nepokračovat, poplatky neplatíte.

 

 V případě, že se po Základním kurzu chcete zapojit do pokračovacích lekcí (např. kondiční cvičení, Agility apod.), a nemohli jste se během roku zúčastnit brigády či se jinak zapojit, vybereme od vás poplatky. Po zaplacení poplatků se můžete účastnit jakýchkoli lekcí či akcí vypsaných v kalendáři. Díky poplatkům máte zvýhodněné ceny skupinových i individuálních lekcí.

 

Můžete dokonce chodit na cvičák i mimo lekce, stačí se domluvit s lidmi, kteří mají od cvičáku klíče, případně vám po domluvě obstaráme klíče vlastní.

 

Další výhody:

 • Snížené poplatky na město Blansko
 • Zvýhodněná cena sušených pamlsků
 • Možnost účastnit se výcvikových víkendů

 

Výše poplatků a způsob platby

 

Výše poplatků: 999 Kč / rok

Způsob platby: na účet č.: 2600573928/2010

Splatnost do konce ledna 2023

Poplatky se platí vždy za rok zpětně. Tzn. pokud jste se v roce 2022 zúčastnili brigády, v roce 2023 poplatky neplatíte.

 

Poplatky bez hlášení na MSKS (Moravskoslezký kynologický svaz):

 • 999 Kč pokud v roce 2023 nepůjdete na zkoušky

Poplatky s hlášením na MSKS

 • 1260 Kč pokud v roce 2023 půjdete na zkoušky
  • 260kč odvádíme MSKS
  • hlaste se do konce ledna 2023
  • pokud jste v klubu vašeho plemene, tak tyto poplatky platit nemusíte

 

Poplatky Fenečkovství jsou pro lekce veteránů, tedy členy, kteří chodí déle jak 5 let, odpuštěny. Stejně tak jsou poplatky odpuštěny dětem navštěvující lekce Hopsa Hejsa.

Hlášení psů na městský úřad BLANSKO

Kdo splňujete podmínky - chodíte cvičit či se účastníte aktivně dění a socializace Fenečka můžete mít snížené poplatky na městském úřadě na 200Kč za rok .Platí pro město Blansko.


Dokument zde

 

 
/ckfinderdata/files/Zadost%20o%20snizeni%20sazby%20poplatku%20ze%20psu%202020.pdf